دسته بندی اخبار و رویدادها
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 945  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 644   |   تاریخ درج: دوشنبه, آبان 08, 1402   |   ساعت: 03:07 ب.ظ

 

تخفیف 20 درصدی بیمه شخص ثالث موتورسیکلت ها

در روزهای اخیر اخبار خوبی در زمینه بیمه شخص ثالث موتورسیکلت ها منتشر می شود. از بخشودگی جرایم دیرکرد تا تخفیفات خاص 20 درصدی برای دارندگان انواع موتورسیکلت صفر که در وحله نخست برای ترغیب موتورسیکلت سواران برای خرید این بیمه نامه است. بر اساس بخشنامه بیمه مرکزی دارندگان موتورسیکلت صفر می توانند تا اطلاع ثانوی از یک تخفیف ویژه در خرید بیمه شخص ثالث استفاده کنند.


معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی گفت: توقف صدور بیمه نامه شخص ثالت کوتاه مدت برای موتورسیکلت ها پس از تایید مراجع ذیصلاح تصویب شد.

علی بنیادی نائینی در راستای پیشنهاد عدم صدور بیمه نامه کوتاه مدت برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر از سوی صندوق تامین خسارت های بدنی و موافقت اعضای کمیسیون تخصصی شورای عالی اعلام کرد: این پیشنهاد از سوی اعضای شورای عالی بیمه مورد موافقت قرار گرفت و به تبع آن صدور بیمه نامه کوتاه مدت برای موتورسیکلت های صفر کیلومتر متوقف شد و شرکت های بیمه و خودروسازان، ملزم به صدور بیمه نامه یک ساله شخص ثالث برای این وسیله نقلیه صفر کیلومتر و نوشماره خواهند شد.
وی همچنین گفت: با هدف حمایت، تشویق و ترغیب خرید بیمه نامه شخص ثالث، با ارائه تخفیف ۲۰درصدی بیمه شخص ثالث یک ساله موتورسیکلت های صفر کیلومتر موافقت شد.
وی افزود: صنعت بیمه با ارائه این طرح تشویقی، سعی دارد فرصت دیگری برای بهره مندی از مزایای بیمه شخص ثالث در اختیار راکبان موتور سیکلت قرار دهد.
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در ادامه خاطرنشان کرد: صنعت بیمه با تصویب این طرح بار دیگر حسن نیت خود را برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه نشان داد و امیدوارم این مصوبه پس از طی مراحل بعدی و ارسال به دولت  در راستای اصلاح موارد ۵ و ۷ آیین نامه اجرایی ماده ۱۸ قانون بیمه اجباری شخص ثالث برای هموطنان عزیز منشاء خیر واقع شود.

نظرات (0)

 
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟